המאמן הצרפתי הבכיר רנו לונגוורה יגיע ארצה כחלק משיחות שקיימו בצרפת עמי ברן ומרק אייזנברג על מנת לבחון אפשרות לכניסתו למערך המקצועי-הישגי של האתלטיקה הישראלית

 

רנו לונגוורהבסוף השנה שעברה ביקרו בצרפת עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה וסגנו מרק אייזנברג. כחלק מהשיחות שקיימו עם ראשי התאחדות האתלטיקה הצרפתית, סוכם שרנו לונגוורה, מאמן אתלטיקה צרפתי בכיר שניהל בעבר את הנבחרת הצרפתית יגיע ארצה על מנת לבחון את אפשרות השתלבותו במערך המקצועי-הישגי של האתלטיקה הישראלית. הגעתו ארצה של לונגוורה מהווה חלק מהמאמץ המושקע במטרה לשפר את המערך המקצועי וההישגי של האתלטיקה הישראלית ע"י אנשי מקצוע שהוכיחו כבר את יכולותיהם במדינות המוגדרות כמעצמות אתלטיקה אירופאיות ועולמיות. בקריירת האימון של לונגוורה כלולים שמות כמו אלואיז לסור – שיאנית צרפת באולם ואלופת אירופה בקפיצה לרוחק, לאדג'י דוקור – אלוף העולם ב-110 מ' משוכות ואלוף אירופה ב-60 מ' משוכות. לונגוורה יגיע ארצה עם חניכו קפטיאן גומיס – קופץ רוחק בעל שיא אישי של 8.24 מ', ואשר זכה בכסף באליפות אירופה 2010 בברצלונה, ובארד באליפות אירופה ציריך 2014.

עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה ציין: "מאמן כמו לונגוורה יכול לתת לנו תוספת משמעותית בהכוונה מקצועית. האתלטיקה הישראלית זקוקה לאנשים עם ידע וניסיון כמו שיש לרנו. אני מקווה שבואו ארצה יהיה רק הסנונית לשת"פ עם האתלטיקה הצרפתית".