שיאנית ישראל ב-3000 מ' מכשולים הוזמנה לנבחרת אירופה לגביע הבין-יבשתי. התוכניות של האתלטית לא תאמו עם התחרות שתתקיים בתחילת ספטמבר והיא נאלצה לדחות את הבקשה

כהן קיבלה אישור רשמי על איכותה מההתאחדות האירופית (צילום באדיבות Getty Images) 

התאחדות האתלטיקה האירופית פרסמה את הנבחרת שתייצג את אירופה בתחרות הגביע הבין-יבשתי שתתקיים באוסטרבה שבצ'כיה בתאריכים 8-9.9.2018. לקראת התחרות נשלחה הזמנה מטעם ההתאחדות האירופית לאדווה כהן מלידר ירושלים על מנת שזו תייצג את יבשת אירופה כאחת משתי הרצות שלהם, אולם התוכנית המקצועית של כהן שכבר נמצאת במכללה החדשה שלה – ניו מכסיקו – והחלה את ההכנות לעונת מרוצי השדה הקרובה, נאלצה לסרב להצעה של ההתאחדות האירופית. יצוין כי התאריך המאוחר בעונה של התחרות לא תואם את תכניותיהם של אתלטים רבים שנאלצו לסרב לבקשת ההשתתפות של ההתאחדות האירופית.

 

ההרכב של המשלחת האירופית כולל אתלטים שהרשימו באליפות אירופה האחרונה בברלין כמו דינה אשר-סמית' הבריטית שזכתה בשלוש מדליות זהב; אלוף אירופה ב-1500 מ' – יאקוב אינגבריגטסן הנורבגי וחברו הנורבגי כרסטן וורהולם – אלוף אירופה ב-400 מ' משוכות; שיאן העולם בקפיצה במוט – רנו לווילאני הצרפתי; אלוף העולם בזריקת דיסקוס אנדריוס גודזסיוס; אלופי העולם והאלופים האולימפיים: היוונייה קתרינה סטפנידי (מוט), סנדרה פרקוביץ' הקרואטית (דיסקוס), הפולנייה אניטה ולודרצ'יק (פטיש) ואלופי העולם ב-200 מ' – ראמיל גולייב הטורקי ודפנה שחיפרס ההולנדית.

 

לונה צ'מטאי סלפטר (מכבי תל-אביב) לא הוזמנה לתחרות מכיוון שזו לא כוללת את הריצות הארוכות על המסלול. הריצה הארוכה ביותר הנה ל-3000 מ'.

 

התחרות הנה יבשתית, וישתתפו בה יבשות אירופה, אמריקה, אפריקה ואסיה והמדינות הפסיפיות כנבחרת אחת. האתלטים ינסו לצבור ניקוד עבור הנבחרת היבשתית אותה הם מייצגים, כמו גם פרסים אישיים ופיסה מהגביע הבין יבשתי – אוסטרבה 2018 שמורכב מגבישי קריסטל שעוצבו בצורת מקל השליחים.    

הגביע הבין-יבשתי (צילום באדיבות Getty Images עבור ה-IAAF) 

הנבחרת האירופית לתחרות:

גברים

100 מ': ג'ק עלי הארווי (טורקיה), צ'ורנדי מרטינה (הולנד)

200 מ': ראמיל גולייב (טורקיה) , נתאניל מיצ'ל-בלייק (בריטניה)

400 מ': קווין בורלי (בלגיה) ומתיו הדסון-סמית' (בריטניה)

800 מ': אנדראס קרמר (שבדיה), מיכל רוזמיס (פולין)

1500 מ': יאקוב הינגבריגטסן (נורבגיה), מרסין לוונדובסקי (פולין)

3000 מ': מוראד אמדוני (צרפת), הנריק אינגבריגסטן (נורבגיה)

3000 מ' מכשולים: פרננדו קארו (ספרד), מאחיאדין מחיסי (צרפת)

110 מ' משוכות: פסקל מרטינו-לגארד (צרפת), סרגיי שובנקוב (ארגון האתלטים הניטרלים – א.א.נ)

400 מ' משוכות: יסמאני קופלו (טורקיה), כרסטן וורהולם (נורבגיה)

גובה: אילייה איווניוק (א.א.נ), מקסים נדסקאו (בלארוס)

מוט: רנו לווילאני (צרפת), טימור מורגונוב (א.א.נ)

רוחק: סרגיי ניקיפורוב (אוקראינה), מילטיאדיס טנטוגלו (יוון)

משולשת: נלסון אבורה (פורטוגל), פאבלו טוריחוס (ספרד)

כדור ברזל: מיכאל הראטיק (פולין), תומאש סטאנק (צ'כיה)

דיסקוס: אנדריוס גודזיוס (ליטא), דניאל שטאל (שבדיה)

פטיש: בנצ'ה האלאז' (הונגריה), וויצ'יץ' נוביצקי (פולין)

כידון: תומאס רולר (גרמניה), יאקוב ודלייץ' (צ'כיה)

4x100 מ': אייקוט איי (טורקיה), אמרה זאפר בארנס (טורקיה), ראמיל גולייב (טורקיה), ג'ק עלי הארווי (טורקיה), איגיטצ'אן הקימוגלו (טורקיה), איזט סאפר (טורקיה)

4x400 מ' מעורב: קווין בורלי (בלגיה), מאתיו האדסון-סמית' (בריטניה)

 

נשים

100 מ': דינה אשר-סמית' (בריטניה), דפנה שחיפרס (הולנד)

200 מ': איווט לאלובה-קוליו (בולגריה) , דפנה שחיפרס (הולנד)

400 מ': ליסאן דה ויט (הולנד) ג'וסטינה סוויאטי-ארסטיק (פולין)

800 מ': נטליה פרישצ'פה (אוקראינה), אנה סבאט (פולין)

1500 מ': סימונה ורזאלובה (צ'כיה), סופיה אנאווי (פולין)

3000 מ': סיפאן חסן (הולנד), קונסטנז קלוסטרהאלפן (גרמניה)

3000 מ' מכשולים: אנה אמילי מולר (דנמרק), אופלי קלודה-בושברגר (צרפת)

100 מ' משוכות: פמלה דוטקיאביץ' (גרמניה), אלווירה הרמן (בלארוס)

400 מ' משוכות: מייגן ביסלי (בריטניה), אנה ריז'קובה (אוקראינה)

גובה: מריה לסיצקנה (א.א.נ), מירלה דמירבה (בולגריה)

מוט: אנג'ליקה סידורובה (א.א.נ), קתרינה סטפנידי (יוון)

רוחק: מלאייקה מיהאמבו (גרמניה), שרה פרוקטור (בריטניה)

משולשת: כריסטין גיריש (גרמניה), פראסקווי פפאחריסטו (יוון)

כדור ברזל: פאולינה גובה (פולין), כריסטינה שוואניץ (גרמניה)

דיסקוס: נאדין מולר (גרמניה), סנדרה פרקוביץ' (קרואטיה)

פטיש: אלכסנדרה טאוורניה (צרפת), אניטה ולודרצ'יק (פולין)

כידון: כריסטין הוסונג (גרמניה), ניקולה אוגרודניקובה (צ'כיה)

4x100 מ': אשר-סמית' (בריטניה), קריסטל אוואה (בריטניה), אימאני לאנסיקו (בריטניה), אשלי נלסון (בריטניה), ביאנקה וויליאמס (בריטניה)

4x400 מ' מעורב: דה ויט (הולנד), סוויאטי-ארסטיק (פולין)