מוקד המחזור הראשון יהיה בריצות ל-200 מ' ובמזרן הקפיצה לגובה. השנה תונהג לראשונה תחרות הפרימיום שתרכז את בכירי האתלטים במקצים בודדים. תחרות הפרימיום תועבר בשידור ישיר באינטרנט

האם לנסקי תתקרב לתוצאה אותה היא מקווה לקבוע? (צילום: טיבור יגר)הליגה הבין-אגודתית תצא לדרך בשבת הקרובה (30.4), באצטדיון הדר יוסף, עם המחזור הראשון. המוקד המרכזי צפוי בריצות הספרינט ל-200 מ' נשים וגברים, ובמזרן הקפיצה לגובה. לראשונה בהיסטוריה של האתלטיקה בישראל תונהג שיטת הפרימיום בליגה, לפיה האתלטים הבכירים בכל מקצוע ישתתפו בחלון זמנים שישודר בשידור ישיר באינטרנט.

התחרות תתחיל בשעה 15:30, כפי שמופיע בטבלת לוח הזמנים, ואילו בשעה 18:40 תתחיל תחרות הפרימיום, בה בכל מקצוע יתקיים מקצה בודד, למעט ריצת ה-200 מ', בה יתקיימו שני המקצים הבכירים. בתחרויות השדה תכלול תחרות הפרימיום את המקצה את המשתתפים הבכירים בכל מקצוע, כאשר כמות המשתתפים משתנה ממקצוע למקצוע, בהתאם לאיכות התוצאות, אולם המספר ינוע סביב ה-10-11 משתתפים/ות.

 

מוקד המחזור הראשון יהיה בריצות הספרינט ל-200 מ', שם נראה לראשונה העונה, בריצת הנשים, את אולגה לנסקי ממכבי הישגים ראשל"צ, שתנסה בהמשך העונה לקבוע את הקריטריון האולימפי בריצה זו, המהווה את המקצוע העיקרי של לנסקי בשנה וחצי האחרונות. הריצה בשבת תהיה הזדמנות פז להתרשם מיכולותיה של לנסקי ששבה השבוע ממחנה אימון של כחודש באוקראינה, אם כי זו תהיה ריצתה הראשונה העונה ובריצה הראשונה קשה לצפות לשיאים אישיים ברמה הזו. במקצה הבכיר יתייצבו גם דיאנה ויסמן מראשל"צ, ריטה פוגורלוב ודקלה גולדנטל מהפועל חולון, הבאר-שבעיות ג'ומעאן ג'וברן וגל קדמון, צ'יסום דורו מהסמטה דרום ת"א ואלכסנדרה לוקשין ממכבי חיפה, כאשר עבור מחצית מהמשתתפות במקצה זה, תהיה זו ריצת ה-200 מ' הראשונה לעונה זו.

 

אם בנשים לנסקי היא המועמדת הבכירה לניצחון, הרי שבגברים המועמד הוא אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א. הספרינטר בן ה-24 טרם רץ השנה 200 מ', אולם תוצאת ה-10.58 שנ' שלו בחצי המרחק מאליפות מכבי די מעודדת. עוד במקצה הראשון והבכיר חבריו של פרסיאדו לאגודה – גל ארד, דור קולביץ ועמרי הרוש, החולונים אביב דיין ואמיר דאי, ערן סיבוני מלידר ירושלים ויורי שפסאי מהפועל עמק חפר.

פרסיאדו (35) צפוי לנצח ב-200 מ', השאלה באיזו תוצאה (צילום: טיבור יגר) 

מוקד חשוב נוסף יהיה בתחרות הקפיצה לגובה לגברים. אמנם זו תהיה תחרות ראשונה העונה לחלק מהקופצים הבכירים, אבל בכל זאת תודו שהתגעגעתם לתחרות בין דמיטרי קרויטור ממכבי ת"א לניקי פאלי ממכבי חיפה. גם צור ליברמן יכול לתת לשניים מאבק אמיתי, ואולי אפילו לדגדג את שיאו האישי. מי שעוד ישתתפו במקצה הבכיר יהיו התל-אביבים אבירם שוורצברד ואיתמר באסטקר, שניהם מחזיקים בשיא אישי של 2.03 מ', החיפנים קוסטיה קריניצקי, דניאל סמיצ'נקו ועידו דוידיאן, אתלטי אורן השרון יוראי שאול ורועי אליקים ואדם יעקובי מהפועל חולון.

 

בריצת ה-1500 מ' ישתתף המרתוניסט האולימפי אגזה (דניאל) גואדה מהפועל עמק חפר, אבל תשומת הלב במקצה זה תופנה למולוסאו דניאל ומוקט פטנה מהפועל אורן השרון, ימר גטהון ממכבי ת"א ועוד מספר רצים שכבר ירדו מ-4 דק'.

 

בתחרות הקפיצה לרוחק לנשים יהיה מעניין במיוחד לראות את יפעת זליקוביץ' מהישגים ראשל"צ. הקופצת בת ה-24 שמיצבה עצמה בשנה וחצי האחרונות כאחת הרצות המהירות בארץ, קבעה השנה 5.91 מ' בעונת האולמות. בשנה שעברה קבעה זליקוביץ' 6.15 מ' – תוצאה המהווה את שיאה האישי, אותו תנסה להשיג בשבת.

 

התחרות כולה תסתיים במקצי השליחים 4x400 מ' שיהוו את אליפות ישראל במקצוע זה. בין הגברים צפוי מאבק מרתק, כמעט כמו בכל שנה, בין הספרינטרים ממכבי ת"א שזכו בשלושה מארבעת התארים האחרונים, לאלופים המכהנים של הפועל חולון שניצלו את היעדרותו של שיאן ישראל דונלד בלייר-סנפורד משורות התל-אביבים בשנה שעברה. בין הנשים המאבק יהיה מרתק הרבה יותר וצפוי להיות בין לא פחות מחמש אגודות: אלופת השנתיים האחרונות, מכבי הישגים ראשל"צ, שיכולה להציב את ויסמן, כריסטינה ואניושב, שיר מור, נעה מאור, אולגה דוגדקו ברונשטיין ועוד מספר רצות, הסגניות מ-2015, הספרינטריות של מכבי חיפה שתכלול את האחיות אלכסנדרה ודריה לוקשין, מיה להיס, ניצן אסס וסיון אורבך; מדליסטיות הארד מהשנתיים האחרונות, אתלטיות מכבי כיוונים ב"ש שתתייצבנה עם גל קדמון, שרון קריכלי, ג'ומעאן ג'וברן ויאנה באום; נשות הפועל חולון עם פוגורלוב, נרי גטרידה, גולדנטל ובריטני שאפל, וגם רצות מכבי ת"א שתכלול את מאיה אביעזר, שקד ליבוביץ', שי ישראלי, לורל גרינהולץ, נועה ברליאה ועוד מספר רצות, הגם שהתמחותן אינה ריצת 400.   

 

לוח זמנים 

שעה 

גברים 

נשים 

15:30

 

קפיצה במוט

16:00

הדיפת כדור ברזל (קבוצה ב')

 

16:10

 

קפיצה לרוחק (קבוצה ב' – 2 בורות)

16:40

הטלת כידון

 

17:00

 

200 מ'

17:10

קפיצה לגובה (קבוצה ב' – 2 מזרנים)

הדיפת כדור ברזל (קבוצה ב')

17:50

200 מ'

 

תחרות פרמיום 

18:40 

 

הדיפת כדור ברזל 

18:50 

הטלת כידון

 

19:00 

 

200 מ' – מקצה ב' 

19:05

קפיצה לגובה

 

19:08

 

200 מ' – מקצה א'

19:15

200 מ' – מקצה ב'

 

19:23

200 מ' – מקצה א'

 

19:25

הדיפת כדור ברזל

קפיצה לרוחק

19:35

 

1500 מ'

19:50

1500 מ'

 

 

20:05

 

1500 מ'

20:30

1500 מ'

 

21:20

 

4x400 מ' (אליפות ישראל)

21:30

4x400 מ' (אליפות ישראל)

 

 

לצפייה בשידור הישיר, החל מהשעה 18:30, בשבת, 30.4.16, לחץ כאן