27 אתלטים ואתלטיות ייצגו את האתלטיקה הישראלית בתחרות הנוער הבין-ארצית שתתקיים זו השנה השלישית, הפעם בניקוסיה שבקפריסין. המטרה המוצהרת להישאר במקום השלישי ולנסות להדביק פערים מרומניה

המשלחת לקפריסין 

בשבת, 7.5.16, תתקיים בניקוסיה שבקפריסין תחרות הנוער הבין-ארצית במהדורתה השלישית, אחרי שישראל אירחה את תחרות היסוד ב-2014 ורומניה בשנה שעברה. נבחרות הנוער באתלטיקה של אוקראינה, רומניה, ישראל והמארחת קפריסין יתמודדו ב-28 מקצועות (15 לנערים ו-13 לנערות אחרי ביטול התחרויות לנערות בקפיצה במוט וביידוי פטיש) במטרה לזכות בתואר. כזכור, בשנתיים הראשונות ניצחו האוקראינים בשלוש קטגוריות התחרות: גברים, נשים וניקוד כללי, הרומנים סיימו שניים, ואילו ישראל סיימה שנה שעברה במקום השלישי לעומת המקום הרביעי בשנה הראשונה. ראוי להדגיש כי להבדיל מנבחרות כמו אוקראינה ורומניה, ישראל וקפריסין מיוצגות ע"י קדטיות וקדטים רבים יחסית, הכל בהתאם לאיכות שגילו האתלטים במקצועות השונים בעונה הנוכחית.

 

משלחת ישראל לתחרות

מקצוע

נערים

נערות

100 מ'

נדב הדס (מכבי ת"א)

דיאנה וייסמן (מכבי הישגים ראשל"צ)

200 מ'

ערן סיבוני (לידר ירושלים)

דיאנה וייסמן

400 מ'

גל ארד (מכבי ת"א)

גל קדמון (מכבי כיוונים ב"ש)

110 / 100 מ' משוכות

איתמר פיילר (הפועל אורן השרון)

רוזפין בואדו (הסמטה דרום ת"א)

400 מ' משוכות

אדם יעקובי (הפועל חולון)

מיה להיס (מכבי חיפה)

1500 מ'

גודאדאו בלאצ'או (הסמטה דרום ת"א)

שקד ליבוביץ' (מכבי ת"א)

3000 מ'

טדסה גטהון (הפועל עמק חפר)

נועם רייך (לידר ירושלים)

קפיצה לגובה

דניאל סמיצ'נקו (מכבי חיפה)

דינה מז'ידוב (מכבי כיוונים ב"ש)

קפיצה במוט

דניס גולדובסקי (מכבי ת"א)

 

קפיצה לרוחק

אריאל אטיאס (מכבי חיפה)

אמינה מסעוד (עירוני אחי נצרת)

הדיפת כדור ברזל

אריאל אטיאס

אסטל ולאנו (מכבי ת"א)

זריקת דיסקוס

אדר שיר (מכבי ת"א)

אסטל ולאנו

יידוי פטיש

דוד קוטליארקר (מכבי ת"א)

 

הטלת כידון

אור כתב (מכבי חיפה)

נטע שליט (מכבי ת"א)

4x100 מ'

נדב הדס

ערן סיבוני

אריאל אטיאס

גל ארד

ג'ייק ראמוס (הפועל חולון)

דיאנה וייסמן

גל קדמון

דניאל פולסטר (הפועל אורן השרון)

קרינה ארוטיוניאן (מכבי ת"א)

נעה מאור (מכבי הישגים ראשל"צ)

 

בראש המשלחת יעמוד שלמה ראובן, חבר הנהלת איגוד האתלטיקה ויו"ר אגודת הפועל חולון. רוגל הנחום, המנהל המקצועי באיגוד האתלטיקה יהיה גם המנהל המקצועי של המשלחת וישמש גם כמאמן תחום הקפיצות האופקיות. מני פלד ישמש כמאמן המשוכות, אירינה וייסמן מאמנת ספרינט ושליחים, אהרון שבתייב מאמן הריצות הבינוניות, פבל קוגן מאמן קפיצות אנכיות ודני וולפברג ועידן שפירא מאמני תחום הזריקות.

המשלחת תמריא לקפריסין ביום חמישי, כאשר התחרות תתקיים בשבת במרכז הספורט ג'י.אס.פי, הידוע לחובבי הכדורגל הישראלי כמתחם בו אירחה ישראל בתקופות של אי שקט במסגרת הבין-לאומית. המתחם כולל אצטדיון כדורגל, אצטדיון אתלטיקה ומתחם אימונים.

 

לוח זמנים (שעון ישראל וקפריסין זהים)

שעה

נערים

נערות

16:00

יידוי פטיש

 

16:20

קפיצה במוט

100 מ' (הזמנה – מחוץ לתחרות)

16:25

100 מ' (הזמנה – מחוץ לתחרות)

זריקת דיסקוס

17:00

 

100 מ'

17:10

100 מ'

 

17:20

קפיצה לרוחק

הדיפת כדור ברזל

17:25

 

400 מ' משוכות

17:30

זריקת דיסקוס

קפיצה לגובה

17:40

400 מ' משוכות

 

18:15

 

200 מ'

18:25

200 מ'

 

18:35

 

הטלת כידון

18:55

קפיצה לגובה

1500 מ'

19:05

1500 מ'

 

19:15

הדיפת כדור ברזל

 

19:20

 

100 מ' משוכות

19:35

110 מ' משוכות

קפיצה לרוחק

19:45

הטלת כידון

 

19:50

 

400 מ'

20:00

400 מ'

 

20:10

 

3000 מ'

20:30

3000 מ'

 

20:50

 

4x100 מ'

21:00

4x100 מ'

 

 

כל ניצחון מקנה למדינה אותה ייצג האתלט 4 נקודות, מקום שני – 3, מקום שלישי – 2 ומקום רביעי – 1. אתלטים שלא יסיימו ריצה או יפסלו בכל הניסיונות בקפיצות אופקיות או במקצועות הזריקה או לא יצליחו לעבור גובה התחלתי באחד ממקצועות הקפיצה האנכית יקבלו 0 נק'.