מחזור ליגת הנוער והקדטים לא הניב אמנם תוצאות יוצאות דופן, אולם סיפק לצופים מספר מאבקים מרתקים בין בכירי האתלטים והאתלטיות בקטגוריית הגילאים הצעירים

 

קדמון בריצת חייה, עד כה, באליפות ישראל ה-80 (צילום: טיבור יגר)אחת הריצות המעניינות במחזור ליגת הנוער (מחזור 2) והקדטים (מחזור 3) שהתקיים הערב (חמישי) בהדר יוסף, הייתה הריצה ל-400 מ' בקטגוריית הקדטיות. באליפות ישראל בשנה שעברה סיון אורבך ממכבי חיפה נפלה לקראת סיום ריצת ה-400 מ', ושיאה נותר 58.25 ש' מאליפות הקדטיות שהתקיימה קודם. גל קדמון מאתלטי הנגב הוכתרה כאלופת ישראל לבוגרות לאחר ריצה בלתי נשכחת, בה היא הגיעה לקו הסיום על סף חומצת החלב שלה כשהיא הקדימה את שני לנדן ודריה לוקשין בתוצאה 56.05 ש' שהייתה לתוצאת השנה ב-2016. הערב קדמון פתחה חזק מאוד, אולם אורבך לא אפשרה לה לפתוח פער, ולישורת האחרונה החיפנית נכנסה בפיגור קטן מהאתלטית מלהבים ששמרה על ההובלה וניצחה בפער קטן, בתוצאה 58.33 ש', רבע דקה בלבד לפני אורבך. מהריצה המקבילה לנערים נעדר אחד מכוכבי המחזור הקודם – גל ארד ממכבי ת"א שעדיין מתאושש ממתיחה קלה בשריר התאומים. בהיעדרו שיפרו שניים משלושת הראשונים את שיאן האישי. אדם יעקובי מהפועל חולון שניצח בזמן 50.82 ש' היה היחיד שרק התקרב לשיאו כדי 14 מאיות. רון אזולאי מלידר ירושלים שדורג שני ב-51.32 ש', שיפר את שיאו ב-48 מאיות, ואילו קובי פליבה מחולון שדורג שלישי, קבע 52.24 ש' ושיפר את שיאו בעשירית השנייה.

בריצת הנערות ל-1500 מ' התקיים מאבק נוסף בין שתי הרצות של איליה בר-זאב: שקד ליבוביץ' ממכבי ת"א וליאור קרמר מהישגים ראשל"צ. בשבוע שעבר, בריצה ל-3000 מ' הייתה זו ידה של קרמר על העליונה, ואילו הערב התהפך הסדר כשליבוביץ' חצתה ראשונה את קו הגמר ב-4:45.78 ד' ושיפרה את שיאה ב-44 מאיות. קרמר הסתפקה במקום השני ב-4:56.49 ד'. גם במקצה המקביל לקדטים התפתחה ריצה טובה שהסתיימה בניצחונו של דניאל אמביה ממכבי ת"א בתוצאה 4:08.10 ד' עם שיפור של 7.05 ש' לשיאו. שני סיים זמנו מוצ'ה מהישגים ראשל"צ ב-4:08.27, ואף הוא שיפר את שיאו – ב-4.69 ש', ושלישי יהונתן חיים מלידר ירושלים שקבע 4:12.86 ד' ושיפר אף הוא את שיאו ב-2.47 ש'. בקרב הנערים ניצח גטו אדמסו מהסמטה דרום ת"א בתוצאה 4:06.51 ד' שנבעה, ככל הנראה, מן העייפות ואי מתן פרק זמן סביר להתאוששות מריצת ה-1500 מ' המהירה מבחינתו, אותה ביצע לפני יומיים במסגרת תחרות הזמנה שארגנה אגודתו, ובה קבע את שיאו האישי – 3:59.3 ד'. גם חברו לאגודה, אשטו וורקו, שסיים שני בתוצאה 4:07.98 ד', קבע שלשום 4:02.3 ד'. לואי מלקה מעמק חפר שסיים שלישי ב-4:09.92 ד' היה איטי בכ-9 ש' משיאו.

 

במקצועות השדה בלטה במיוחד הופעתו של דוד קינן ממכבי חיפה שניצח בתחרות הקפיצה לרוחק לקדטים בתוצאה 6.62 מ' שנחשבת לאיכותית מאוד עבור קדט בן 16, ובמיוחד לאור העובדה שהיא נקבעה כשבפניו של קינן נשבה רוח פנים של 2.0 מטרים לשנייה. בתחרות הטלת כידון לנערים ניצח נדב אוקסנברג מהישגים ראשל"צ. חניכה של דורית נאור סיים את שלושת ניסיונותיו הראשונים (היחידים הנספרים לניקוד בליגה) עם 55.34 מ' המהווים שיפור של 1.14 מ' לשיאו, אלא שבשלושת הניסיונות הבאים אותם קיבל, הוא ניצל לשיפור נוסף של השיא כשקבע 59.96 מ' והתקרב מאוד לגבול 60 המטרים.

בתחרות הקפיצה לגובה לקדטיות התפתח קרב מעניין בין עדן פינקלשטיין ממכבי ת"א לרוני סולומון מלידר ירושלים. השתיים היו היחידות שעברו 1.60 מ' במספר זהה של פסילות (2). לאחר שכשלו ב-1.65 מ', הרף הורד ל-1.63 והג'אמפ-אוף החל. שתיהן לא צלחו 1.63 מ' ושתיהן עברו 1.61 מ'. הרף שוב הוחזר ל-1.63 מ' ושוב הופל ע"י שתיהן. בניסיון הבא ב-1.61 מ' פינקלשטיין עברה וסולומון פסלה והמאבק הוכרע. שלישית סיימה ברקת דרהי ממכבי ת"א עם 1.55 מ'.

 

תוצאות יתר 3 הראשונים/ות בכל המקצועות

נוער

110 משוכות (99): 1. יעקובי 15.00 (1.3), 2. דניאל בויאנז'ו (חולון) 15.15 (1.3), 3. קובי פליבה (חולון) 15.37 (1.3); רוחק: 1. שלו כהן (השרון) 6.60 (1.7), 2. ג'וש פיין (לידר) 6.42 (1.5), 3. דניאל טיקוצ'ינסקי (ת"א) 6.04 (0.5); פטיש (6): בוריס להמן (עמק חפר) 37.35; כידון: 2. מקס גרישין (חיפה) 41.50, 3. עמית אלימלך (חולון) 37.49; נערות: 400: 1. נעה מאור (הישגים) 1:02.38, 2. טל מלכא (הישגים) 1:02.71, 3. לורל גרינהולץ (הנגב) 1:02.79; 1500: 3. רחל פרז מרטינז (חולון) 5:38.95; 100 משוכות (2.9): 1. להיס 15.93, 2. מישל כביר (חולון) 18.11, 3. אמינה מסעוד (נצרת) פסלה; גובה: 1. דינה מז'ידוב (הנגב) 1.60, 2. אודו פרשס (הסמטה) 1.60, 3. שחר קוממי (השרון) 1.55; פטיש: 1. הילה קננגיסר (הישגים) 43.80 (שיפור של 1.95 מ' לשיאה), 2. אסטל ולאנו (ת"א) 30.52; כידון: 1. מאור 36.56, 2. מסעוד 29.20, 3. ניקול טינטול (הנגב) 28.34.

 

קדטים

400: 1. מוחמד אבו ענזה (הנגב) 52.42, 2. עומרי שיף (לידר) 53.01, 3. עומר קידרון (חולון) 53.32; 110 משוכות (91): 1. מתו מוטיקה (חולון) 15.62 (1.3), 2. קידרון 15.69 (4.0), 3. רון מגן (הנגב) 15.78 (4.0); רוחק: 2. אורי ארנון (הנגב) 6.34 (0.5-), 3. אורי זיסמן (ת"א) 6.13 (1.7); פטיש (5): 1. דניס בלומיטצב (הנגב) 28.35, 2. דניאל קשיש (עמק חפר) 27.56, 3. ולדימיר וייס (עמק חפר) 25.02; כידון (700): 1. רז ניניו (חולון) 40.85, 2. ראמי טוויל (לידר) 39.03, 3. שון סורקין (חיפה) 30.80; קדטיות: 1500: 1. אורבך 5:32.81, 2. טסרה ברטוקן (הסמטה) 5:37.42, 3. גל בלסקי (גלילית) 5:47.44; 100 משוכות: פינקלשטיין 15.81 (2.9), מריאנה פינקלברג (נצרת) 16.75 (1.9); פטיש (3): 1. חנה מצוקביץ' (עמק חפר) 26.34, 2. שירי חובב (ת"א) 21.70; כידון (500): 1. דרהי 35.60, 2. נטע שליט (ת"א) 33.32, 3. שרון אלמוג (חולון) 31.00.

 

כל התוצאות וטבלאות הליגה לאחר המחזורים שהסתיימו עד כה יפורסמו בהקדם באתר איגוד האתלטיקה בישראל