בשבת תתקיים באוקראינה התחרות הבין-ארצית המסורתית לנוער כשהשנה, לראשונה, הצטרפה למשתתפות נבחרת בלארוס. המשלחת הישראלית תכלול 29 אתלטים ואתלטיות

אצטדיון התחרות בלוץ 

בשנת 2014 התארחה בארץ תחרות בין-ארצית לנוער – פרי יוזמתם של ראשי ארבע התאחדויות האתלטיקה: ישראל, אוקראינה, רומניה וקפריסין. הייתה זו הסנונית הראשונה, תוך הבטחה כי בכל שנה מדינה אחרת תארח את התחרות. ההבטחה מקוימת שנה אחר שנה בעקביות, זו השנה הרביעית. בשנת 2015 הרומנים אירחו את התחרות, בשנה שעברה היו אלו הקפריסאים, והשנה האוקראינים יארחו את התחרות בעיר לוץ, כשהפעם, לראשונה, תצטרף לתחרות נבחרת בלארוס.

 

בשבת (13.5.2017) תתקיים התחרות הבין-ארצית הרביעית בעיר לוץ שבאוקראינה. המשלחת הישראלית שתמריא לתחרות בשני גלים (סבב ראשון ייצא היום והשני מחר) תכלול 29 אתלטים ואתלטיות ושבעה אנשי צוות מקצועי, לפי הפירוט בטבלה 1.

 

טבלה 1: האתלטים/ות שייצגו את ישראל בתחרות הבין-ארצית באוקראינה

נערים

מקצוע

נערות

גל ארד (מכבי ת"א)

100 מ'

דיאנה ויסמן (הישגים ראשל"צ)

רון אזולאי (לידר ירושלים)

400 מ'

גל קדמון (אתלטי הנגב)

גטו אדמסו (הסמטה דר' ת"א)

1500 מ'

סיון אורבך (מכבי חיפה)

אשטו וורקו (הסמטה דר' ת"א)

3000 מ'

שקד ליבוביץ' (מכבי ת"א)

דור חיון (אתלטי הנגב)

100/110 מש'

אלה קליין (מכבי ת"א)

אדם יעקובי (הפועל חולון)

400 מש'

מיה להיס (מכבי חיפה)

יובל פוגל (לידר ירושלים)

גובה

דינה מז'ידוב (אתלטי הנגב)

מקסים גולדובסקי (מכבי ת"א)

מוט

נועה טולדו (לידר ירושלים)

אין רוחק נערים

רוחק

עדן פינקלשטיין (מכבי ת"א)

ג'וש פיין (לידר ירושלים)

משולשת

ים חנניה (לידר ירושלים)

אריאל אטיאס (מכבי חיפה)

כדור ברזל

אסטל ולאנו (מכבי ת"א)

אריאל אטיאס (מכבי חיפה)

דיסקוס

אסטל ולאנו (מכבי ת"א)

אריאל אטיאס (מכבי חיפה)

פטיש

אין פטיש נערות

נדב אוקסנברג (הישגים ראשל"צ)

כידון

ברקת דרהי (מכבי ת"א)

גל ארד

אריאל אטיאס

דניאל טיקוצ'ינסקי (מכבי ת"א)

יונתן יישוק (אתלטי הנגב)

דור חיון

4X100 מ'

דיאנה ויסמן

גל קדמון

ניצן לוי (הישגים ראשל"צ)

דניאל פולסטר (מכבי חיפה)

נעה מאור (הישגים ראשל"צ)

לורל גרינהולץ (אתלטי הנגב)

הצוות המקצועי: זהבה שמואלי (יו"ר המשלחת ומאמנת ריצות ארוכות), עידן שפירא (מנהל הנבחרת), אנטולי שפרן (מאמן קפיצות), דני וולפברג (מאמן קפיצות וזריקות), מני פלד (מאמן ספרינטים ומשוכות), אירנה ויסמן (מאמנת שליחות), פבל קוגן (מאמן מוט).

 

שיטת התחרות

כל מדינה תיוצג ע"י אתלט/ית אחד/ת בלבד במקצוע. הניקוד יינתן עפ"י המיקום (איכות התוצאה לא משנה כלל): מקום ראשון ייזכה את המדינה ב-5 נק' ומקום חמישי בנקודה אחת. פסילה, אי סיום ריצה או אי מעבר גובה התחלתי, דינם 0 נק'. כמנצחת התחרות תוכרז המדינה עם כמות הנקודות הגבוהה ביותר.

 

טבלה 2: לוח זמנים (לפי שעון מקומי הזהה לשעון ישראל)

שעה

נערים

נערות

14:00

יידוי פטיש

 

14:05

 

קפיצה במוט

14:10

 

קפיצה לגובה

14:15

 

100 מ' (מקצה מחוץ לתחרות)

14:20

100 מ' (מקצה מחוץ לתחרות)

 

14:50

טקס פתיחה

15:10

הטלת כידון

 

15:20

110 מ' משוכות

 

15:25

 

קפיצה לרוחק

15:30

 

100 מ' משוכות

15:35

 

הדיפת כדור ברזל

15:50

 

400 מ'

16:00

400 מ'

 

16:05

 

הטלת כידון

16:15

 

100 מ'

16:20

הדיפת כדור ברזל

 

16:25

100 מ'

 

16:30

 

קפיצה משולשת

16:35

קפיצה לגובה

 

16:40

 

3000 מ'

16:45

קפיצה במוט

 

17:00

3000 מ'

 

17:10

זריקת דיסקוס

 

17:15

400 מ' משוכות

 

17:25

קפיצה משולשת

 

17:30

 

400 מ' משוכות

17:40

 

1500 מ'

17:50

1500 מ'

 

17:55

 

זריקת דיסקוס

18:15

 

4X100 מ'

18:20

4X100 מ'