הרצה המוכשרת מהפועל חולון שיפרה את שיאה ב-33 מאיות, זכתה בתואר והוסיפה מדליית כסף בריצה החלקה ל-80 מ'. תומר מועלם, עדי אונייליסי וניצן ארויו השלימו דאבל באליפות לילדים מתחת לגיל 16 ו-14

מריל מפגינה יכולות ריצת משוכות מעולות 

הריצה הפותחת את אליפות ישראל לילדים מתחת לגילאי 16 ומתחת לגילאי 14 הייתה לילדות מתחת לגיל 16 בריצת 80 מ' משוכות. זו הייתה אחת משתי הריצות באליפות שנפתחה הערב (שלישי) ותסתיים מחר (רביעי), בה מופיעים שיאני ישראל טריים. הפעם הייתה זו קארין מריל מהפועל חולון שכבר קבעה השנה 11.74 שנ' בריצת 80 משוכות, אחרי ששיפרה את השיא הישראלי לגילאיה בריצת 60 משוכות ולפני שעשתה זאת בריצת 100 משוכות לפני שבוע. מריל רצה בסגנון מהוקצע לחלוטין ועצרה את השעון על 11.41 (0.9) – שיפור של 33 מאיות לשיא אותו קבעה רק לפני 12 יום. סגניתה, שיר קרנייבסקי ממכבי הישגים ראשל"צ קבעה 12.24 ובארד זכתה שחר אקשטיין, גם היא מהפועל חולון, עם 12.48. מריל קיוותה לזכות במדליית זהב נוספת, הפעם בריצת 80 מ' נטולת משוכות, אולם בפעם הזו, עם תוצאה של 10.31 (1.2), היא ראתה את גבה של יובל מזרחי מהפועל עמק חפר שקבעה 10.20 וזכתה בתואר הילדה המהירה בישראל. דיאנה אברבוך מלידר ירושלים סיימה שלישית עם 10.39 שנ'.

 

עדי אונייליסי ממכבי תל-אביב (מתחת לגיל 16) הייתה היחידה מבין הילדות מתחת לגיל 16 שהשלימה ערב עם שני תארים – הראשון בהטלת כידון, תחרות בה הרחיקה את כידון ה-500 גרם ל-32.58 מ' (רק כדי לסבר את האוזן בכמה היא הייתה טובה מיריבותיה, נציין שרוני לוי מהפועל חולון שזכתה בכסף, עשתה זאת עם 18.40 מ'). אונייליסי השלימה, כאמור, ערב של דאבל אחרי שזכתה בזהב גם בהדיפת כדור ברזל (3 ק"ג), אותו הדפה ל-10.06 מ'. שיאל אוטולנגי מרמת השרון זכתה בכסף עם 9.30 מ' ומאיה אפודי מלידר ירושלים בארד עם 8.99 מ'. מי שעוד זכו בתואר כפול בערב זה היו תומר מועלם (מתחת לגיל 16) ממכבי הישגים ראשל"צ שניצח בריצות ל-600 מ' (עם 1:27.58 ד') ול-2000 מ' (עם 6:00.12 ד') וניצן ארויו ממכבי ת"א (מתחת לגיל 14) שקפץ 3.00 מ' במוט וניצח, וזרק כדור הוקי ל-52.66 מ' וניצח גם במקצוע זה.

 

אחת התוצאות האיכותיות ביותר שהושגו בתחרות הייתה 1:40.57 ד' של רומי כהן מאתלטיק קלאב פתח-תקוה בריצת 600 מ', שזיכתה את כהן בזהב. רומי הדרי ממכבי הישגים ראשל"צ שקבעה 1:41.99 ד', זכתה בכסף, ואילו שירה הדר ממכבי תל-אביב בארד עם 1:49.07 ד'.

 

יתר זוכי המדליות ביומה הראשון של אליפות ישראל מתחת לגיל 16

מקצוע

זהב

כסף

ארד

אתלט

אגודה

תוצאה

אתלט

אגודה

תוצאה

אתלט

אגודה

תוצאה

בנים

80 מ'

טל ברשאי

חיפה

9.41

בועז מזור

ראשל"צ

9.54

שי סיבוני

נתניה

9.54

600 מ'

תומר מועלם

ראשל"צ

1:27.58

דוד קלריך

חיפה

1:28.85

אופיר פליישר

ראשל"צ

1:30.96

2000 מ'

תומר מועלם

ראשל"צ

6:00.12

הראל שיין

נס-ציונה

6:00.58

כיברו גטהון

עמק חפר

6:02.94

100 מש'

שגיא למדיאל

נתניה

13.87

ירין בג

חולון

14.29

עידן חסדאי

חולון

14.29

כ. ברזל

עידו חיון

נתניה

12.35

אדוארד רייכלין

חיפה

12.22

דור יששכר

ירושלים

11.26

כידון

בן פרידור

רמה"ש

42.14

טל פרידמן

הנגב

30.51

עומר לוינסון

תל-אביב

29.30

בנות

80 מ'

יובל מזרחי

עמק חפר

10.20

קארין מריל

חולון

10.31

דיאנה אברבוך

ירושלים

10.39

600 מ'

רומי כהן

פ"ת

1:40.57

רומי הדרי

ראשל"צ

1:41.99

שירה הדר

תל-אביב

1:49.07

2000 מ'

נזרת קופלו

הסמטה

7:03.60

אריסמה קחסיי

הסמטה

7:12.38

עדי שמש

ירושלים

7:22.90

80 מש'

קארין מריל

חולון

11.41

שיר קרנייבסקי

ראשל"צ

12.24

שחר אקשטיין

חולון

12.48

גובה

שחר אקשטיין

חולון

1.60

שובל שר

רמה"ש

1.51

ליהיא דיין

השרון

1.45

כ. ברזל

עדי אונייליסי

ת"א

10.06

שיאל אוטולנגי

רמה"ש

9.30

מאיה אפודי

ירושלים

8.99

כידון

עדי אונייליסי

ת"א

32.58

רוני לוי

חולון

18.40

ארז בר-גיל

חולון

16.73

 

 

זוכי המדליות באליפות ישראל מתחת לגיל 14

מקצוע

זהב

כסף

ארד

אתלט

אגודה

תוצאה

אתלט

אגודה

תוצאה

אתלט

אגודה

תוצאה

בנים

60 מ'

חיים כליפה

חולון

7.97

עמית גורן

נתניה

8.01

דן אברבוך

רמה"ש

8.03

600 מ'

ליאם חדיף

חולון

1:43.28

תום בלוך

רמה"ש

1:44.25

אביב עמר

נתניה

1:44.90

גובה

אורי חדד

נתניה

1.46

אומרי טרייבנד

רמה"ש

1.46

רועי שלמה

נתניה

1.43

מוט

ניצן ארויו

ת"א

3.00

דוד לוין

השרון

2.70

יאיר פינצ'בסקי

נתניה

2.50

רוחק

איתמר שאול

עמק חפר

5.51

עידו שוורץ

רעננה

5.01

אומרי טרייבנד

רמה"ש

4.85

כדור הוקי

ניצן ארויו

מכבי ת"א

52.66

יונתן מטלון

רמה"ש

45.93

אביב עמר

נתניה

44.97

בנות

60 מ'

יעל פודה

חיפה

8.19

ליהיאע אשכנזי

חולון

8.49

דרלין אסאנטה

הסמטה

8.67

600 מ'

גילי חדיף

עמק חפר

1:52.50

גלי להילינגר

ת"א

1:53.93

זוהר פורת

רמה"ש

1:55.07

גובה

רוני זיו

ראשל"צ

1.39

דריה פוסוטמן

חולון

1.36

יהלי גורב

רמה"ש

1.33

מוט

נטע קורן

השרון

2.30

שקד בנבנישתה

ראשל"צ

2.30

קרן פרידמן

רעננה

2.20

רוחק

ליהיא אשכנזי

חולון

4.48

יעל פודה

חיפה

4.35

נעמה ריקל

גלילית

4.33

כדור הוקי

בלטו בלאו

הנגב

51.99

הדס מנור

השרון

48.50

מיכל ביטון

חולון

42.87